Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Franta: RAT ART, Romanopisec R

28. 5.-27. 6. / Galerie Havelka / Kresba

Do 27.6.2019 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou a hustou výstavu Romana Franty: RAT ART, Romanopisec R.

Malíř Roman Franta si téměř 20 let vede deníky, vytváří v nich koláže, kresby a zaznamenává v krátkých textech postřehy z galerií, filmů, divadla, vypisuje poznámky z knih a časopisů, které ho něčím oslovily, svým způsobem ovlivnily a formovaly jeho pohled na život i tvorbu. Rozhodl se nenechat si nasbírané myšlenky a citáty jenom pro sebe a během roku 2018 je doplnil kresbami, aby vznikla jeho první kniha RAT ART, řazená v kapitolách ŽIVOT, VZTAHY, NEW YORK, UMĚNÍ, UMĚLCI. V galerii Havelka, kde knihu pokřtí, bude prezentovat tyto kresby doprovázené velkoformátovou malbou a instalací z kamenů.

Kurátor: Otto M. Urban

…..

Roman Franta (1962) studoval v letech 1990 – 1997 na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliérech prof. Bedřicha Dlouhého a prof. Aleše Veselého. V letech 1993-1994 pobýval na stáži v USA, na San Francisco Art Institute. Patří k předním umělcům silné postmoderní generace nastupující v 90. letech. Realizoval velkou řadu samostatných výstav u nás i v zahraničí, zúčastnil se mnoha skupinových výstavních projektů. Je nositelem významných ocenění. Od roku 1997 působí jako odborný asistent v Ateliéru malby prof. Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze, od roku 2008 je docentem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Franta: RAT ART, Romanopisec R