Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Robert Vano: Memories

Do 17.3.2019 bude v Galerii Malostranské besedy, Malostranské náměstí 21, Praha 1 (ve 3.patře v podkroví), přístupná zajímavá a krásná výstava fotografií Roberta Vano: Memories.

“ …nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že i já budu někdy vzpomínat. Teď je to tady!“, Robert Vano

Fotografické vzpomínky Roberta Vana mají tak jako jeho osobnost, výjimečný charakter. Svou premiéru zažily při příležitosti uvedení knižní publikace MEMORIES před dvěma lety v Praze. Výstava poprvé představila barevnou tvář autorovy tvorby, která je pro jeho rukopis dost netradiční. Záměrem bylo veřejnosti přinést něco nového a upoutat její pozornost na snímky focené Polaroidem, který fotograf s oblibou používal v období sedmdesátých a osmdesátých let.
K příležitosti 70. narozenin Roberta Vana jsme se rozhodli tyto vzpomínky oživit a představit je v celé své kráse. „Jsem rád, že cyklus MEMORIES můžu představit také v nádherných prostorách Malostranské galerie.“, říká Robert Vano.
Fotografický cyklus MEMORIES vznikal postupně. Robert Vano se původně věnoval jenom přípravě knižního projektu. V návaznosti na jeho vývoj se rozhodl vznikající publikaci doplnit o stejnojmennou fotografickou výstavu. Přípravou tohoto projektu se fotograf zabýval několik let. MEMORIES Roberta Vana tvoří víc než sto devadesát barevných a černobílých fotografií, pocházejících z různých časových období. Významná část této velkolepé retrospektivy vznikla v New Yorku, Paříži či Miláně, kde fotograf v průběhu své kariéry působil. Kniha i výstava MEMORIES, přinášejí průřez jeho tvorbou od roku 1968 až po současnost, nikoli však tradičně v chronologickém pořadí, ale na základě asociací samotného autora.

MEMORIES nejsou „pouhými“ vzpomínkami. Jsou oslavou minulosti i přítomnosti – výjimečnou knižní i kulturní událostí, určenou všem milovníkům klasické a módní fotografie.

Otevírací doba: úterý až neděle 10:00 – 18:00

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Robert Vano: Memories