Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rinat Animaev: Bretaň – moje láska

Do 5.10.2020 bude v Galerii Hala C, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná zajímavá výstava Rinata Animaeva: Bretaň – moje láska.

Rinat Animaev původem z Tádžikistánu, je jednou z nejvýznamnějších osobností současné francouzské umělecké scény.
Na své výstavě představí obrazy z Bretaně, kde žije již 16 let a má zde ve městě Dinan také galerii s permanentní expozicí vlastních děl. Bretaňská krajina je pro umělce múzou a nevyčerpatelnou inspirací, jako krásná milující žena.  
V obrazech Animaeva nehledejte složité exprese filozofických myšlenek a existenciálních konceptů, jejich sdělení je v překombinované současnosti svou prostou přímočarostí až osvěžující. Umělec znázorňuje krásy života, které můžeme najít všude kolem nás, právě v těch zdánlivě nejobyčejnějších věcech a každodennosti. Stačí jen vnímat a věnovat jim pozornost. Umělec se vyjadřuje mistrnou malířskou zdatností a reprezentuje klasický styl – jednoduchý realismus – v dnešní době spíše neběžný.

Výstava je prodejní.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rinat Animaev: Bretaň – moje láska