Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rick Van Der Klooster

24. 5.-30. 6. / Hidden Gallery / Fotografie

Do 30. 6. 2022 najdete v Hidden gallery, Bořivojova 106, Praha 3, velmi zajímavou a krásnou výstavu fotografií Ricka Van Der Kloostera.

Rick Van Der Klooster (1995) je nizozemský fotograf žijící v Rotterdamu.
Když jsem vyrůstal na farmě v Zeelandu, byl jsem vystaven častým ztrátám v rodině a obklopen věčně hučícím mořem, pochopil jsem od útlého věku, jak pomíjivé a křehké jsou naše životy. Témata jako nejistota, pomíjivost a příroda tak přirozeně hrají v mém životě i umělecké praxi velkou roli. Pracuji převážně s fotoaparátem a o těchto tématech vytvářím černobílé fotografie zaměřené na emoce a atmosféru.
 
Smrt je, když si na vás nikdo nevzpomene, tak stojí v němčině na pamětním kameni na rohu strmé horské silnice vysoko v rakouských Alpách. Myslím, že je na tom něco pravdy, osobu na pamětním kameni neznám, ale tyto hory mi připomínají mou matku, která zemřela, když mi bylo osmnáct let. Téměř pět let po matčině odchodu jsem se vrátil k horám, které se zdají být tak klidné, ale pohybují se s velkým odhodláním, a k řece, která teče tak bezstarostně, a přesto tak ničivě. Začaly ke mně promlouvat. V sérii „Rozhovor mezi horou a řekou“ kráčím po známých stezkách, po kterých jsem kdysi chodil se svou matkou, ale také stoupám vysoko nad vrcholy a sestupuji do řek. Nutí mě vzpomínat a učí mě, jak se vyrovnat se smutkem ze ztráty matky. Svým způsobem mi krajina vrací to, co jsem ztratil.
 
Kontakt na osobní prohlídky:

Mail: filip (zavináč) filipkartousek.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rick Van Der Klooster