Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Recyklo by Art on Stage

22. 11.-7. 12. / Kuskovu / Design

Do 7.12.2018 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Recyklo by Art on Stage.

Recyklace je žhavým tématem a nevyhýbá se ani umění. S Art on Stage připravujeme výstavu uměleckých i designových kousků, které recyklaci využívají jako prostředek k vytváření originálních děl.
Instalace představí práce 6 výtvarníků a designérů.

Jitka Kopejtkova vytváří převážně klasické papírové koláže, známé jsou ale i její asambláže kombinující papír se „sešlápnutými“ plechovkami. Hlavními hrdinkami jejích prací jsou často tajemné krásky, které mají šmrnc. Stejně jako Jitčiny koláže.

Tomáš Havránek je všestranný výtvarník, který pracuje s keramickou hlínou, dřevem i kovem. Na výstavě představíme Tomášovy kovové sochy, ve kterých spojuje různé „poklady ze šrotišť“ a vytváří z nich hravé a poetické objekty.

Lubomír Kuča alias Deafmessanger se kdysi věnoval street artu. Tohle své období dnes úročí i ve větším formátu a šablony z té doby sprejuje na obrazy a umělecké objekty převážně z recyklovaného dřeva.

Studio SRNA recykluje skleněné výrobky, které končí povětšinou v kontejnerech – lahve, demižony a jiné použité nádoby ze skla. Vytváří z nich originální minimalistické sklenice, vázy a mísy.

Jana Rollová pod značkou Rolling hooks zpracovává recyklovaný textil a vyrábí z něj interiérové doplňky a šperky.

Na poslední chvíli se přidala Markéta z BrandKettner Upcycle Fashion.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Recyklo by Art on Stage