Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Radka Bodzewicz: Na Hraně (pop-up k Signal festivalu, jen do 17. 10. 2021)

Jenom do neděle 17. 10. 2021 je v Bold Gallery, U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7, přístupná velmi zajímavá, hluboká a působivá výstava – instalace Radky Bodzewicz: Na Hraně, která je zároveň první zpřístupněnou instalací Signal festivalu 2021.

V rámci festivalu 𝙎𝙞𝙜𝙣𝙖𝙡 můžete vkročit do prostředí, které vytváří iluzi skutečného světa. „Na Hraně“ je multimediální výstava se světelnou projekcí a VR.

Poprvé v Boldu si návštěvníci mohou dovolit opravdu se ponořit do zážitku a stát se součástí obrazu – a to ve virtuální realitě. Návštěvníkům budou k dispozici VR brýle, v nichž se ponoří do scény vytvořené Radkou Bodzewicz, mapující vznik a zánik, zrození a zkázu člověka – v cyklu obrazů, jimž dominuje triptych nazvaný „Ragnarok“, severské varianty apokalypsy.

Pro obraz „Ragnarok“ Radka vytvořila světelnou projekci, která na obraz promítá vybrané paprsky světla a dobavuje mu tak několik dalčích dimenzí a variant. K tomu slouží projektor „Lightform“, který je na českém trhu zatím nedostupný. 

„Název nové výstavy odkazuje k nejednoznačnosti a obtížné definovatelnosti tvorby intermediální umělkyně Radky Bodzewicz. Její malba zaujímá prostor mezi skutečností a abstrakcí. Motivy oscilují mezi sakralitou a každodenností. Výraz se pohybuje mezi ornamentem a intuicí. Emoce kolísá mezi prožitkem krásna a něčeho děsivého. Inspirace se sbírá mezi středověkou iluminací a postapokalyptickým primitivismem. A také prezentace se nachází dílem v běžné realitě, dílem v té virtuální.“
– kurátor Radek Wohlmuth


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Radka Bodzewicz: Na Hraně (pop-up k Signal festivalu, jen do 17. 10. 2021)