Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant

Do 21.4.2019 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant.

Zdánlivě nesouvisející příběhy, které se prolínají, nečekaně doplňují a celek je absolutně kompaktní. Divák neví, co si má myslet a může se začít vztekat nebo naopak dobře bavit. Ale určitě ne se nudit. Kult PULP FICTION.

Dát dohromady tři výrazné výtvarné osobnosti proto nesmí být záměr, ale musí se to stát samo. Přišlo to nečekaně. Měli jsme už dlouho touhu „natočit“ výtvarný film. Spojit umělce, jejichž tvorba má silný magnetický chaos, který každému divákovi dá prostor pro fantazii. Film nemusí být nutně k vidění v kině. Ale klidně na zdech galerie. Je tu totiž daleko víc možností. Tady si ho divák svýma očima nakonec „zrežíruje“ sám. Bez spoilerů a spontánně. Může si své scény kombinovat podle nálady a svobodně. Tvořit dílo dál. A to je ART.

Klára Sedlo, Jan Harant, Lukáš Miffek – tito tři mladí malíři, absolventi pražské AVU a studenti profesora Michaela Rittsteina, společně přesně naplňují naši představu o unikátním a originálním výtvarném příběhu.
Tvůrce exteriérů a interiérů, výběr lokalit a scén – to je Jan Harant. Zápletka, osudové drama, osoby a erotika – Klára Sedlo. Absolutně důležitá linka nadsázky a humoru, vtip, záruka toho, aby vše bylo v harmonii – jednoznačně Lukáš Miffek. Celý tento filmově výtvarný koktejl může fungovat jen s nimi. Nebojí se balancovat na hraně kýče, často to dělají záměrně, prostě zlobí – nikdy však nenudí.

Kurátorka výstavy: Renáta MužíkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pulp Fiction – Lukáš Miffek, Klára Sedlo, Jan Harant