Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž První výstavy – Yossi Salzman, Martin Rajniš a další

Do 17.6.2018 bude v nově otevřené Galerii Hala C, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná velmi zajímavá výstava izraelského sochaře Yossiho Salzmana spolu s ukázkou originálních skic českého architekta Martina Rajniše. Přehlídku doplní vybraná díla ze SAGA Gallery.   Část fotografií ze zahájení: Michal Čížek.

Otevírací doba galerie: Po – Ne 15:00 – 19:00

“Mám velkou radost, že se nám podařilo zahájit provoz kulturního prostoru Galerie Hala C právě výstavou spojující tvorbu profesorů Yossiho Salzmana a architekta Martina Rajniše ve spolupráci se SAGA Gallery”, uvedl iniciátor projektu a majitel společnosti SEN Development, Eugen Roden. Projekt Galerie Hala C se chystá šířit místní i mezinárodní projekty v oblasti výtvarného umění, hudby a dalších kulturních odvětví. Svými aktivitami tak plánuje obohatit pražskou kulturní scénu, zejména pak okolní čtvrti Libeň a Vysočany.

“PRVNÍ VÝSTAVA” přináší mozaiku děl několika vybraných autorů. Izraelský sochař Yossi Salzman, který v České republice vystavuje poprvé, čerpá inspiraci ze současného Izraele, starého zákona i z antické mytologie. Součástí  slavnostní vernisáže bylo i odhalení jeho asambláže Praha, kterou Yossi Salzman vytvořil speciálně pro prostor vstupní haly administrativní budovy areálu Balabenka Point“Do asambláže Praha jsem zakomponoval mnoho ikon místní kultury a klíčových momentů historie, včetně odkazů na židovskou přítomnost v české kultuře, která je zde odnedávna přítomná,” uvedl Yossi Salzman.

Druhá část výstavy je věnovaná skicám a inspiracím architekta Martina Rajniše. Proces skicovaní a skica samotná by měla podle Martina Rajniše tvořit nenahraditelnou a významnou součást tvorby každého architekta. Dokáže vysílat mnoho informací, které se jinak nedají vystihnout a zanést do plánu. “Žijeme v době, kdy si spousta lidí myslí, že vše se dá vytvořit na počítači. Řekl bych,  že pravý opak je pravdou. Pro práci architekta je nesmírně důležité mít možnost ze své vlastní hlavy a svou vlastní rukou kreslit návrhy od samého začátku. Kresba představuje mnohem kratší spojení mezi hlavou, rukou a papírem. A je to na ní vidět“, uvedl Martin Rajniš.

Přehlídku doplní vybraná díla ze SAGA Gallery, například portrét Sigmunda  Freuda od Andyho Warhola a mnohé další.

Více informací na:

www.galeriehalac.cz

www.hutarchitektury.cz

www.sagagallery.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž První výstavy – Yossi Salzman, Martin Rajniš a další