Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž první instax výstavy – #instaxmylife

Do 9.6.2019 bude v Czech Photo Centre, Na Zlatě 1 (vchod ze Seydlerovy ulice), přímo u metra Nové Butovice na Praze 5, přístupná velmi zajímavá skupinová výstava #instaxmylife.

Na výstavě se představí šest fotografických projektů českých fotografů a content creatorů. #INSTAXMYLIFE zároveň představí tři projekty instax nadšenců, které byly vybrány z otevřené veřejné soutěže OPEN CALL o kreativní instax projekt.

První instax výstava bude prezentovat v prostorách galerie Czech Photo Centre osobní projekty známých českých fotografů, blogerů a kreativních tvůrců, kteří již s instaxem mají určité zkušenosti a je tak nějakým způsobem součástí jejich života. Kdo jsou vystavující?

Fotograf Dan Vojtěch používá instax na svých cestách po světě a zachycuje vše kolem sebe a z fotek vytváří koláže. „Můžete je posuzovat jako jednotlivé snímky, mini koláže v jedné velké, anebo jako celek. Stejně jako hodiny, dny nebo týdny vaší cesty. Na instantním materiálu se mi nejvíce líbí snadnost použití a naprostá jedinečnost snímku.“

Herečka Andrea Růžičková Kerestešová je také vynikající fotografkou, která zachycuje obyčejnosti každodenního života. „Snažím se zachytit lidi v jejich přirozenosti a čistotě.“ Na #instaxmylife představí Andrea soubor s názvem Obyčejnosti, ve kterém zaznamenává zdánlivě obyčejné chvíle každodenního života.

Fotograf Martin Faltejsek se ve své tvorbě věnuje převážně nevšedním autoportrétům, které na vás zapůsobí jako málokteré jiné. Plejády je název Martinova instax projektu, který je pohledem do soukromí svého i jeho nejbližších přátel. Zamysleli jste se někdy i vy nad tím, kolik doopravdických přátel máte kolem sebe?

Eliška Podzimková je animátorka, ilustrátorka, fotografka a umělkyně všeho druhu, která má na svědomí např. spot pro Jamieho Olivera nebo obsazení titulní stránky newyorského deníku Metro. Eliška připravila pro #instaxmylife velkoformátovou instalaci se svým nezaměnitelným rukopisem a zamyšlením se nad bytím člověka sám sebou.

Travel blogerka a YouTuberka Veronika Šubrtová, kterou najdete na sociálních sítích pod profilem @_weef_, se řídí heslem „míň věcí, víc zážitků“. Vydala se do Bangladéše s neziskovou organizací ADRA, která staví školy pro místní lidi. V Bangladéši poprvé navštívila slum, jezdila šílenou dopravou na rikše, málem omdlela smradem na skládce s odpadem, nosila vypálené cihly, jedla spoustu druhů banánů, procházela se mezi rýžovými políčky a bavila se s úžasnými lidmi. To všechno zaznamenala na instax.

Lucie Robinson je světoznámá portrétní, módní a umělecká fotografka, která cestuje po celém světě a je k nezastavení. Zhruba třetinu roku pravidelně tráví v zahraničí kombinací práce a osobních cestovních deníků. Baví se kombinací estetiky a vzrušujícího detailu. Ve své sérii „Wasted images“ zkoumá možnosti alternativního přístupu k portrétu i fyzickému zpracování média.

Výstava ukáže nekonečné možnosti, jak zpracovat instax fotografie. Okamžitá fotografie není jen o zachycení momentu na svatbě nebo na cestách a nalepení do alba, ale také o vytváření vlastních osobních projektů a kreativní prezentaci fotek, od zaplnění celé zdi nebo poskládaného obrazce, až po vytváření prostorové instalace. Fotoaparáty instax už nyní nabízí různé kreativní režimy focení nebo barevné filtry, se kterými se dají a vytvořit zajímavé a neopakovatelné fotografie. Můžete si vybrat z fotoaparátů s analogovým nebo digitálním zpracováním fotografie s možností úprav před vytisknutím anebo využít instax tiskárny ve spojení s vaším chytrým telefonem nebo fotoaparátem FUJIFILM.

Instaxy za speciální ceny

Na místě budete mít možnost zakoupit instax fotoaparáty, instax Share tiskárny, filmy a také instax příslušenství nejen na scrapbooking za speciální ceny.

Pro více informací o workshopech atd. sledujte událost na Facebooku https://bit.ly/2H58PFE nebo web www.instax.cz.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž první instax výstavy – #instaxmylife