Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: #Prolomit Stigma

Do 9.7.2017 bude ve Vnitroblocku + Signature store & Café, Tusarova 31, Praha 7, přístupná zajímavá výstava #Prolomit Stigma.

„Tolerance, nazírání, pochopení – když bude veřejnost tolerovat lidi s duševním onemocněním a bude ochotná nazírat na duševní onemocnění a získávat o něm informace, tak často pochopí.“

PROLOMTE STIGMA a zbořte pár mýtů!

Lidí, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním, je kolem nás mnoho… studují, pracují, mají partnery, rodiny, své záliby, mohou vynikat ve sportu nebo umění… ale málokdo o své nemoci mluví. Stále ještě jsou předsudky a mýty spojené s duševním onemocněním ve společnosti silně zakořeněné a na lidi s duševním onemocněním je pohlíženo skrz prsty. Často netušíme, jak tenká hranice mezi duševním zdravím a onemocněním může být.
Green Doors výstavou otevírá diskuzi k tématu postojů veřejnosti vůči lidem duševním onemocněním. Fotografie s příběhy lidí se schizofrenií jsou dány do kontrastu se stigmaty veřejnosti a jsou doplněny výtvarnými díly lidí, kteří mají vlastní zkušenost s duševním onemocněním.

Na výstavě se podílí:
– Jules Muijsers – z Prague College
ČistáDuše.cz
Ateliér radostné tvorby

I posezení u kávy může mít Smysl, a tak ve Vnitroblocku po dobu výstavy bude v nabídce Smysluplná káva. Pomůžete tak lidem s duševním onemocněním posunout se v životě dále.

DALŠÍ PROGRAM:
21.6. od 17:00 – 18:00
Workshop a beseda: Každý nějak chytá balanc
Každý z nás občas ztrácí půdu pod nohama, a co když nás duševní nemoc hodí úplně na zem.
Co cestu zpět komplikuje? Jaké je to žít s nálepkou? A co může pomoci najít ztracenou rovnováhu?
www.greendoors.cz

28.6. od 18:00 – 19:30
Workshop: Nevypusť duši
Zjistíte, proč je důležité se o svou duši starat a dostanete pár praktických tipů, jak na to. Čeká vás například sedm zásad zdravé psychohygieny nebo ochutnávka relaxační metody Mindfulness.
www.nevypustdusi.cz

5.7. od 19:00
PIDI KINO
Dva dny, jedna noc
Sandra se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v práci, podaří se jí přesvědčit kolegy, aby mohla v práci zůstat a nedostala výpověď? Sandřina prosba je jednoduchá: „Nelitujte mě! Jen se zkuste vžít do mé situace.“ https://www.csfd.cz/film/346887-dva-dny-jedna-noc/prehled/

O Green Doors
Vzděláváme, boříme předsudky a na příkladu našich kaváren dokazujeme, že lidé s duševním onemocněním mohou – a chtějí – být platní na trhu práce. Pomáháme lidem s duševním onemocněním, zejména se schizofrenií, najít balanc v životě. Poskytujeme jim trénink pracovních dovedností v rušných a navštěvovaných kavárnách, kde překonávají překážky způsobené nemocí a zažívají pocit navracené sebedůvěry.www.greendoors.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: #Prolomit Stigma