Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Prokop Bartoníček a Benjamin Maus – Ignorance @ Ex Post – 22presents

8. 12.-20. 12. / Ex Post / Konceptuální umění

Do 20.12.2015 bude v nové galerii Trafo / Ex post, Příčná 1, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Prokopa Bartoníčka a Benjamina Mause – Ignorance. Otevřeno od úterý do neděle mezi 15 – 19h.

Po letité spolupráci, vzájemném vlivu i společných studiích, Prokop Bartoníček (Praha) a Benjamin Maus (Berlin) připravují svoji první společnou výstavu.
Expozici s názvem Ignorance bude dominovat komplexní mechanismus velkých rozměrů. Robotizované dílo doplní samostatné výstupy obou autorů. Výstavu obohatí doprovodný program v podobě diskuzí a komentovaných prohlídek.

Ignorance reaguje na současné trendy masové výroby – rychlost, efektivita, nízká cena. Tyto zdánlivé výhody mají pochopitelně vliv na ekologii, autory však ale nejvíce zajímá dopad na kulturu – tedy vytrácení se znalostí, např. zapomínání původních výrobních postupů a řemesla. Hon za nízkou výrobní cenou se podílí na vytrácení schopnosti manuálně pracovat a spolupracovat – vytvářet hodnoty. Tyto tendence mají svůj zásadní podíl na míře “ignorantství” a nezájmu jednotlivců o své okolí a jeho rozvoj.

Projekt vzniká za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.
Realizační team: Benjamin Maus, Prokop Bartoníček, Tomislav Arnaoudov, Pavol Rusnak. Technické řešení vzniká v zázemí studií pebe/lab (Praha) a FELD (Berlin).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Prokop Bartoníček a Benjamin Maus – Ignorance @ Ex Post – 22presents