Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž prof. Franz Wolf – Im Netzwerk der Gefühle / V pavučině pocitů

Do 6.7.2016 bude v galerii v přízemí Novoměstské radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná zajímavá výstava obrazů prof. Franze Wolfa – Im Netzwerk der Gefühle / V pavučině pocitů.

Vstup na prodejní výstavu volný
Sledujte aktuální informace o otevírací době. Děkujeme.

Dne 6. června 2016 uvítala Praha rakouského malíře pana prof. Franze Wolfa. Ten navštívil Prahu, aby obohatil naší Novoměstskou radnici o výstavu svých děl.

Kurátorka výstavy: Naďa Raichová

Tento tyrolský rodák dává do svých obrazů úžasný perfekcionismus a toto umění též vyučuje na umělecké škole v Salzburgu, kde momentálně žije a má svůj ateliér.

Jeho ústředním tématem je půvab žen, který vychází z jeho vnitra a zdůrazňuje krásu a monumentální detaily ženského těla. Nejčastěji používá techniku akrylu. Nejpočetnější jeho díla jsou portréty a akty. Rád se ve vzpomínkách ve své tvorbě vrací i do své rodné vísky.

Franz Wolf (nar. 9. února 1954 v Dornbirnu) své dětství prožil v Grinsu v tyrolské vesničce poblíž Innsbrucku. Po té, co se rozhodl v osmdesátých letech pro život v Berlíně, studoval Vysokou školu umění a aktů u pana prof. Petera Müllera. Aby si toto studium mohl dovolit, pracoval jako řidič autobusu v Berlíně. Po studiích začal intenzivně malovat a později i sám učit. V současné době pořádá též kurzy pro malíře a semináře umění a to i pro širokou veřejnost.

K jeho poslední největší výstavě patří výstava na zámku Landeck v Tyrolsku (2014). Z předešlých výstav stojí za zmínku úspěšné expozice v r. 2002 v Číně a v r. 2005 v Japonsku. Jeho tvorba byla obdivována i v arabských Emirátech.

www.franzwolf.atFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž prof. Franz Wolf – Im Netzwerk der Gefühle / V pavučině pocitů