Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž prodejní výstavy Milan Junek: Příběh těla

Do 25. 6. 2021 bude v prostorách výstavní síně Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná krásná prodejní výstava fotografií Milana Junka: Příběh těla. Otevřeno Út – Pá: 11.00 – 18.00.

Patronem výstavy je slavný módní návrhář Osmany Laffita.

 Milan Junek je romský fotograf, který se přes nepřízeň osudu a těžké sociální podmínky vypracoval na známého českého fotografa aktů, který sklízí uznání nejen doma, ale i zahraničí. Jeho tvorbu a životní okolnosti sledujeme už několik let a má náš velký obdiv.

 Je jen málo romů, kteří se dokážou ve společnosti výrazně prosadit. Milan Junek se narodil v Chomutově v roce 1976 do problematické rodiny a velmi složitých sociálních podmínek. Prošel kojeneckým ústavem i dětským domovem a kdo jsou jeho skuteční rodiče se dozvěděl až v 18 letech. I následující dekáda jeho života byla pro Milana velmi těžká. Náhoda tomu chtěla, že se Milanovi dostal do ruky fotografický aparát. Vytvořil svůj první fotografický akt a o jeho směřování bylo rozhodnuto. Dnes má Milan za sebou mnoho set vysoce umělecky hodnocených aktů s charakteristickým rukopisem a nespočet výstav, publikovaných článků, účastí v soutěžích. V roce 2017 se stal absolutním vítězem soutěže Photo open, jeho fotografie zveřejnil mj. renomovaný americký časopis Advocate který zveřejnil 27 nejlepších Milanových fotografií a jednu dokonce zařadil do TOP 80 fotografií za rok 2017, dále magazín Art in America, španělský Loev a také řada českých periodik.

 Milan Junek je člověk, který neustále pomáhá lidem v tíživé životní situaci. Výtěžek ze své poslední výstavy v Brně daroval celý nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Své fotografie také věnoval do charitativních aukcí pro Fond ohrožených dětí, nadační fond Michaely Salačové „We love to help“, umělecký projekt „Síla hlasů pro Honzíka“ na pomoc chlapci v kómatu a také pro charitativní projekt modelky na invalidním vozíku Jany Brambaški „Lidé by si měli pomáhat“.

www.artmozaika.eu

info@artmozaika.eu

www.facebook.com/….euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž prodejní výstavy Milan Junek: Příběh těla