Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž privátní výstavy Nikoly Emmy Ryšavé v hotelu Andaz

Cca do 30. 9. 2022 bude v hotelu Andaz, Senovážné náměstí 31, Praha 1, přístupná pro vážné zájemce velmi zajímavá výstava soch Nikoly Emmy Ryšavé.

Nikola Emma Ryšavá (*1990) se vždy zabývala různými kreativními výrazy, takže umělecká tvorba pro ni byla jasnou volbu. Od studia keramiky se přes design dřevěných hraček dostala až ke studiu sochařství v ateliéru Lukáše Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze. Studium úspěšně ukončila v roce 2019. Práce Ryšavé jsou plné neskutečných postav, často s antropomorfními prvky. Jsou někdy groteskní a jindy strašidelné. Inspiračními zdroji jsou jí literatura, amatérský zájem o psychoanalýzu a hlavně její vnitřní svět. Má za sebou mnoho výstav v České republice, ale i v zahraničí. V roce 2019 vystavovala například v industriální hale multifunkčního prostoru Vnitroblock v Praze. Kromě toho se každoročně účastní projektu VÁCLAV ART, který zprostředkovává umění lidem v ulicích, a to na Václavském náměstí v Praze a v jeho bezprostřední blízkosti.

www.nikolaemmarysava.com 

www.instagram.com/nikolaemmarysava 

Výstava se koná pod kurátorským vedením DSC Gallery.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž privátní výstavy Nikoly Emmy Ryšavé v hotelu Andaz