Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž privátní výstavy Adély Vávrové (Tománkové): Stromořadí

Do 20. 11. 2021 je pouze pro vážné zájemce z řad sběratelů v myhive Pankrác House, Lomnického 9, Praha 4 (metro Pražského Povstání), přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Adély Vávrové (Tománkové): Stromořadí.

Adéla Vávrová (Tománková)

6. 2. 1989 v Praze

www.adelh.net

Autorka o sobě píše:

K malování tíhnu odjakživa, umělecky jsem se začala více formovat na půdě ArtIn-Atelier Prague https://artinatelier.cz/. Později jsem studovala oděvní tvorbu, ale malování v mém životě i tak jednoznačně zvítězilo.

V mých obrazech se promítají životní příběhy i prožitky, především ve figurální malbě a imaginární krajinomalbě. Mojí velkou inspirací je také příroda, která mě učí světlu, perspektivě, tvarům i rozmanitosti barev. Větve stromů prorůstají do plátna a mění se v divotvorné obrazy. Náměty na obrazy zkrátka nemusím složitě hledat, jsou všude kolem. Stačí je vnímat a nechat pracovat představivost.

Někdy se ale stává, že se odlišuje moje představa od reality a to hlavně ve zpracování tématu v obraze. Vracím se tedy občas na úplný začátek a snažím se zdokonalovat. Absolvovala jsem kurzy figurální kresby (AVU), kurzy malby (Scholastika), kurzy arteterapie aj…

Pravidelně se účastním samostatných i skupinových výstav a mé obrazy jsou k vidění jak v soukromých sbírkách, v zázemí Linhartovy nadace ( https://linhartovanadace.cz/o-nadaci/) sídlící v Experimentálním prostoru NOD, tak např. v hudebním studiu a zahrály si i ve filmu.

Jsem ráda, když oživí jakýkoli prostor a potěší byť jedno oko.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž privátní výstavy Adély Vávrové (Tománkové): Stromořadí