Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Příběhy české přírody (fotografie a texty)

Do 29.7.2016 bude v galerii v podzemí kavárny a centra ČSOB Inspirace (dříve Era svět), Jungmannovo náměstí 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Příběhy české přírody.

Otevírací doba: Po – Pá 8:30 – 19:00.

Česká příroda je plná zajímavých příběhů, narazíme v ní na dramata, komedie, detektivky i řadu záhad. Často v těchto příbězích hraje důležitou roli člověk. Výstava nabízí výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu prostřednictvím děl amatérských i předních českých profesionálních fotografů.

Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představuje překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času a často zásluhou člověka nastaly. „Česká příroda, to nejsou jen nedotčené národní parky,“ objasňuje Simona Poláková, manažerka projektu Příběhy české přírody z odborné organizace Beleco. „Největší zázraky se mnohdy odehrávají hned za našimi dveřmi,“ doplňuje Poláková. Proto je hlavním záměrem organizátorů výstavy návštěvníky inspirovat k hledání a pozorování bohatství přírody všude kolem nás, i v našem nejbližším okolí. Podstatná část výstavy vzešla z nejlepších snímků soutěžících fotografů ze soutěže, vyhlášené společností Beleco. Ovšem “své” příběhy české přírody představují i přední čeští fotografové – Ondřej Prosický a Pavel Radosta. „Jako fotograf krajinář jsem navštívil mnoho unikátních biotopů v odlehlých koutech světa. Ze všeho nejvíce si ale vážím příležitostí, které mám na dohled objektivu v české přírodě,“ říká patron projektu Ondřej Prosický.

Cílem populárně naučného projektu Příběhy české přírody je představit nové vnímání vztahu člověka a krajiny a veřejnost do tohoto poznávání zapojit.

( – Ondřej Prosický je držitel ceny Czech Press Photo, od května 2011 držitel titulu Qualified European Photographer od Evropské federace profesionálních fotografů v kategorii Wildlife Photography a držitel ocenění European Landscape Golden 2011 z Bruselu;

– Pavel Radosta je fotograf časopisu Moje země, dlouholetý kurátor fotografických výstav National Geographic, Wildlife Photography of the Year, Festival fotografií přírody, držitel ocenění ze soutěže European Wildlife Photographer of the Year a kurátor této výstavy.)

Výstavu pořádá ČSOB Inspirace ve spolupráci s Beleco, organizací na ochranu přírody.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Příběhy české přírody (fotografie a texty)