Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Přemysl Procházka: Práce (project_room Hunt Kastner)

18. 5.-4. 7. / Hunt Kastner /

Do 4.7.2018 bude v zadním „Project roomu“ galerie Hunt Kastner, Bořivojova 85, Praha 3, přístupná zajímavá výstava Přemysla Procházky: Práce. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Již druhým rokem se galerie Hunt Kastner rozhodla vybrat na českých uměleckých vysokých školách jednoho diplomujícího studenta a jeho práci představit v prostoru projekt_room. Sérií obrazů z diplomové práce pokračuje Přemysl Procházka ve zkoumání fenoménu realismu v malbě. Tzv. „materiálová direktivita”, jak sám svou metodu nazývá, spočívá ve vytváření realistického obrazu pomocí skutečných materiálů předmětů, které maluje – „pokud bych maloval stůl v interiéru, namaluji zdi místnosti omítkou, stůl dřevěným tmelem”.

Přemysl Procházka (*1991) žije a pracuje v Brně, kde také nedávno absolvoval na Fakultě výtvarných umění VUT v Brně v ateliéru malby Vasila Artamonova.  V roce 2015 měl dvě samostatné výstavy v pražšké Galerii A.M. 180 a brněnské Galerii 209, o rok později v Galerii Monomach, letos pak v Galerii 35m2 v Praze. Zúčastnil se skupinových výstav v rámci festival Nultá generace v Jihlavě a v brněnské galerii OffFormát.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Přemysl Procházka: Práce (project_room Hunt Kastner)