Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pověste je oba – Andrzej Cieślar, Petr Tošovský – výstava obrazů

Do 12.5.2017 bude ve Výstavní síni Antonína Navrátila, Nové sdružení, Husinecká 8, Praha 3, přístupná výstava obrazů Andrzeje Cieślara a Petra Tošovského: Pověste je oba.  Otevřeno Út – Čt 15 – 18.

Andrzej Cieślar z Hlučína
nar. 7. 4. 1981 Český Těšín
1995 – 2002 Střední odborné učiliště, Frýdek-Místek – Propagace, Reklama
2002 – 2006 Slezská univerzita v Katovicích (PL), pobočka Těšín – Institut pro umělecká studia

Bydlí v Hlučíně

http://www.andrzejcieslar.cz/

Petr Tošovský začal výtvarnou kariéru v roce 2001 v kanadském Quebecu. Po 6 letech spolupráce s významnou galerijní institucí ( Galeries Beauchampe et Beauchampe ) se vydává na samostatnou cestu, kterou začíná v roce 2009 výstavou v kanadském Montrealu. Mezi lety 2006 – 2010 ve výstavní aktivitě polevuje a věnuje se různorodým materiálovým experimentům. V roce 2012 vstupuje do “Nového sdružení pražských umělců” v jehož rámci realizuje mnoho samostatných a společných výstav. V roce 2014 byl přizván kurátorem Capitol Museum of Beijing ke společné výstavě reprezentující současnou výtvarnou scénu do čínského Pekingu. Mezitím probíhá vícero společných akcí s dalšími členy Nového sdružení pražských umělců. Jeho práce je zastoupená v soukromých sbírkách v USA, Kanadě, Evropě, Asii a Saudské Arábii.

http://petrtosovsky.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pověste je oba – Andrzej Cieślar, Petr Tošovský – výstava obrazů