Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž pop up výstavy Unknown – Ardena Zadricka a křest jeho skicáře: „Svět dinosaurů“

Pouze o tomto víkendu 3. – 4.12.2016 bude v Art & Event Gallery Černá Labuť, Na Poříčí 25, Praha 1, 8.patro výtahem, přístupná výstava obrazů a kreseb Ardena Zadricka. Výstava bude přístupná vždy od 14 do 19 hodin. Více info a další termíny prohlídek na www.cernalabut.cz.

Každý z nás se někdy ponořil do fantazie a vysnil si svůj vlastní svět. Pro děti jsou tyto paralelní vesmíry a jejich vytváření zcela přirozenou součástí bytí. Pro nás dospělé už je to komplikovanější. Málokdo si dovolí být současně v kanceláři a vesmírné lodi. Unikáme tak ve volném čase k fantasy filmům či knihám a vzdalujeme se od prožívání vlastních snů k prožívání fantazií prefabrikovaných.

Arden Zadrick (8) je chlapec, který již od čtyř let projevuje enormní zájem nejen o vytváření vlastních světů, ale i o jejich vizuální zpodobnění. Jeho nesporný talent ke kresbě, skrze níž se brzy vypracoval k perspektivním zkratkám a ztvárnění pohybu, byl iniciačním bodem pro jeho matku Karin Zadrick, která je sama vizuální umělkyní. Touha spolupracovat se synem a přetavit jeho usilovnou práci v něco trvalého, vedla ke vzniku výjimečné knihy malého autora s názvem „Svět dinosaurů“ a podtitulem Skicář pro děti a dospělé. Měla by podněcovat nejen fantazii malého čtenáře, ale také dospělého. Série skic dinosaurů je vytvořena tak, aby ji každý mohl sám spoluutvářet a výsledným dílem by měla být vizuální kniha, jejímž autorem je nejen onen malý chlapec, ale také čtenář samotný. Skicářem provází pozorovatele postava autora, malého dítěte, které si osedlá svého dinosaura a odhodlaně se řítí do všech dobrodružství, jež ho v napůl bájném a napůl historizujícím prostředí dinosaurů čekají.

Skicář Ardena a Karin Zadrick tak není jen jednou z mnoha dalších krásných dětských knih. Je zhmotněnou spoluprací mezi matkou a synem, je výzvou pro zapojení Vás samotných do procesu utváření knihy, je přesahem do uměleckého světa.

Nedílnou součástí projektu je propojení s mezinárodní neziskovou nadací Pink Crocodile, jež podporuje děti se sluchovým a těžkým kombinovaným postižením. Zakoupením knihy po dobu výstavy, tak zároveň můžete podpořit dobrou věc. Najděte sami v sobě malého cestovatele časem a ponořte se do světa jedinečného skicáře.

Osobnost autora byla představena na vernisáži prostřednictvím filmu, který o něm vznikl.

„Svět dinosaurů“ je možno zakoupit na recepci přízemí domu Černá labuť. Publikace vychází v limitovaném nákladu 100 kusů. Cena je 490 Kč.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž pop up výstavy Unknown – Ardena Zadricka a křest jeho skicáře: „Svět dinosaurů“