Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pop up výstavy: Michal Ožibko – with a Pearl Earring

Do 28.6.2016 bude v Jellyfish Gallery, Řeznická 3, Praha 1, přístupná pop up výstava Michala Ožibka – with a Pearl Earring. Výstava je otevřena úterý až sobota vždy od 15:00 do 20:00.

Ačkoliv již bylo dílo Michala Ožibka k vidění na různých skupinových výstavách, jde o jeho první samostatnou výstavu v Praze. Autor známý jako jeden ze studentů školy prof. Zdeňka Berana zde v komorní atmosféře prostoru v Řeznické ulici představí divákům triptych hyperrealistických portrétů, na nichž v uplynulém roce pracoval a který volně navazuje na jeho portrétní sérii malovanou ještě na Akademii. Ústředním motivem je velkoformátový portrét pojmenovaný „…with a Pearl Earring“ odkazující k podobně rozměrné kompozici, jež byla parafrází na Vermeerovu Dívku s perlou. Narozdíl od ní v tomto případě Ožibko necituje doslovně obrazovou řeč, ale obrací se jen k samotnému jménu díla. Pojmenovává, ale nekopíruje.

Výstavu realizuje The Chemistry Gallery v prostorách nově vznikající Jellyfish Gallery, Řeznická 3, Praha 1 (www.jellyfishgallery.cz).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pop up výstavy: Michal Ožibko – with a Pearl Earring