Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž POLOJASNO Elišky Podzimkové

5. 10.-20. 11. / Jindřišská věž / Animace

Do 20.11.2016 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3. a 10.patro, přístupná výstava POLOJASNO Elišky Podzimkové.

Celosvětově známá ilustrátorka a animátorka Eliška Podzimková představuje svou výstavu POLOJASNO v Jindřišské věži.

Autorka vystudovala Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor animace a následně 3D animaci na New York Film Academy. Pracovala jako markentingový specialista a animátor pro New York Film Academy. Dnes pracuje v České republice a živí se jako umělec na volné noze.

 

Je autorkou účtu @animateny na Instagramu, který ji doslova změnil život a přinesl spolupráce, o kterých by tato slečna z Dobřichovic ani nesnila. Eliška se snaží ukázat všední okamžiky každodenního života, prostřednictvím dokreslené fotografie, tak aby se lidé na chvíli pozastavili a pousmáli. Spolupracovala se světově známým kuchařem Jamiem Oliverem, svou kreslenou fotografií obsadila titulní stránku New Yorského deníku Metro, fotila pro americký Vogue magazín a vytvořila projekt Dokreslené Česko se zpravodajským portálem iDnes. V současnosti pracuje na turné s Tomášem Klusem a připravuje projekt AnimateCancer se svou bývalou doktorkou z dětské onkologie.

www.instagram.com/animatenyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž POLOJASNO Elišky Podzimkové