Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Planetary Home Improvement: From Just-in-time to Geological Time

16. 12.-12. 2. / Galerie Vi Per / Instalace

Do 12. 2. 2022 bude v architektonické Galerii Vi Per, Vítkova 2, Praha 8, přístupná zajímavá výstava – instalace Planetary Home Improvement: From Just-in-time to Geological Time.

Hobbymarket je geologickou lokalitou na vyžádání. Minerální vlna, sádrokarton, rychletuhnoucí směs na štuk. Materiály se zpracovávají na produkty, balí, skladují, vrší na sebe a prodávají v globálních dodavatelských řetězcích pro kutily od Bauhausu po OBI a Hornbach. Čedič, sádra, vápenec. Ekonomiky materiálů jsou odděleny od propletenců jejich nerostných vztahů tisíciletími hornin, fosilií, rostlin a kamene. Prodejna je moderní lom. Instalace sádrokartonu trvá jeden den; sádra se přitom formuje 299 milionů let.
 
Výstava Planetary Home Improvement (Globální domácí kutilství) zkoumá geologické dějiny hmotné kultury prostřednictvím fyzických i digitálních vystavených artefaktů. Standardizované materiály pro stavbu domů, jako jsou cihly, sádrokarton, minerální vlna nebo překližka, nejsou uspořádány jako poptávané zdroje, ale jsou zarámované kontextem celé planety. Tím, že prezentuje najednou okamžité i prastaré, využívá tento geologický experiment časových měřítek akumulace, instalace či zaškolování mimo logiku těžby nebo nekonečného růstu.
Kurátoři: Christine Giorgio, Amelyn Ng, Gabriel Vergara


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Planetary Home Improvement: From Just-in-time to Geological Time