Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Phone Art 2017

Do 31.8.2017 bude v Apple Museu, Husova 21, Praha 1, přístupná výstava Phone Art 2017.

V podzemní expozici je instalována výstava PhoneArt velkoplošných obrazů Romana Řeháka a Kathy Gajewské, představující originální Art tvorbu a speciální postprodukce včetně limitované edice, vytvořené ve spolupráci s předním českým fotografem Jakubem Ludvíkem.

Před třemi lety projevil Roman Řehák, milovník aplikací pro chytré telefony a tablety, zájem modifikovat a všemožně upravovat fotografie. Snímky transformoval tak, že na diváka působily jako obrazy. Postupně přešel na vytváření komiksů a legračních příběhů z vtipných fotografií.

Významný zvrat nastal 4. 8. 2015, kdy objevil speciální programy pro SmartPhony a tablety a začal jejich možnosti intenzivně využívat. Potkával se zajímavými lidmi, kteří ho motivovali k originálnímu a smysluplnému dílu.

Přední český fotograf Jakub Ludvík byl na základě iniciativy své vizážistky Kathy Gajewské vyzván ke spolupráci s Romanem Řehákem a díky propojení dvou originálních umělců vznikly interesantní velkoplošné obrazy, představené zde jako limitovaná edice Romana Řeháka, Jakuba Ludvíka a Kathy Gajewské.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Phone Art 2017