Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Philippe Dollo a Lukáš Houdek: Odsun

15. 5.-12. 6. / Galerie Artinbox / Fotografie

Do 12.6.2015 bude v Galerii Artinbox, Perlová 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Philippe Dollo a Lukáš Houdek: Odsun. Otevřeno: út, čt: 14 – 16 h, nebo po domluvě.

Letos uplyne 70 let od vydání Benešových dekretů a následných odsunů německého obyvatelstva z českého pohraničí Tyto události ani po letech neztratily na naléhavosti a aktuálnosti. Výstava ODSUN v pražské galerii Artinbox připomene toto smutné výročí, prostřednictvím fotografií dvou autorů. Lukáš Houdek, vyrůstal v odsunem postižené oblasti, a děsivé události rekonstruuje na základě archivních spisů. Francouzský fotograf Phillippe Dollo v téměř detektivní roli zkoumá oblast Sudet a hledá pochopení k přístupu Čechů k této nelichotivé stránce jejich historie.

Kurátorka: Nadia RovderováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Philippe Dollo a Lukáš Houdek: Odsun