Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petra Skopalová: Geometrie času (a Andrea Stašková jako host)

27. 7.-23. 8. / Platforma 15 / Malba

Do 23. 8. 2023 je v nově otevřené galerii Platforma 15, Písecká 15, Praha 3 (kousek od metra Flora) přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Petry Skopalové: Geometrie času, doplněná o skleněné plastiky Andrey Staškové. Otevřeno Út – So 14:00 – 18:00, neděle jen na individuální objednání předem.

Samostatná výstava představuje nejnovější práce malířky geometrické abstrakce Petry Skopalové. Hlavním tématem těchto děl je ilustrativní syntéza různých úhlů pojetí času, která čerpá inspiraci z knihy Olivera Burkemana: „Čtyři tisíce týdnů“. Toto téma malířka rozpracovává ve svých posledních dílech, které vytváří na zakázky pro privátní i korporátní sběratele umění.
 
Petra Skopalová se již více než 10 let soustředí na různá filozofická témata pojetí života, času, a hodnot. V jejích dílech často pracuje s filozofickými a metafyzickými myšlenkami, které přetváří do čistých geometrických kompozic. Ve svých obrazech se zabývá otázkami vnímání času, lidské interakce a komunikace s vnitřním i vnějším světem, s cílem objevit vlastní podstatu a životní poslání. Inspiruje se modernistickými a konstruktivistickými uměleckými směry, jako je suprematismus Kazimíra Maleviče a architektonická díla Miese van der Rohe, Richarda Neutry a Zahy Hadid.
 
Hostem této výstavy bude umělkyně Andrea Stašková, která tématicky začlení do prostoru své skleněné instalace. Spolu s Petrou Skopalovou nám tak představí unikátní pohled na geometrii času prostřednictvím různých uměleckých médií.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petra Skopalová: Geometrie času (a Andrea Stašková jako host)