Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petra Hudcová: Be right back

Do 14.3.2020 bude v Galerii 35 Francouzského Institutu, Štěpánská 35, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Petry Hudcové: Be right back.

„Existují fragmenty her, které jsem hrál a opustil. Existují jazyky, které jsem se naučil a zapomněl. Jsou pravidla, která jsem napůl znal, ale nikdy jim úplně nerozuměl. Pokaždé když jsem se pokusil vcítit do děje, pouze jsem předstíral. Půjčil jsem si levné věci nebo našel odhozené, abych vytvořil krásy, co se jen sotva podobaly vznešenému. Musel jsem přestat, znovu zvážit další tah a kterou partii jsem to vlastně hrál. Jakých zvyklostí se mám držet. Jsem zmatený. Neustále se opakující nezdařilé pokusy o dokonalost, nestálost okamžiku, nemožnost chápání. Barvy a znaky dávaly mému každodennímu životu směr; omezovaly mě jaksi a chránily. Našel jsem útěchu v symbolech vyňatých z původních souvislostí a uspořádaných na nových místech. Ale nakonec jsem si řekl: Raději odejdu. A pak se možná vrátím. Kdo ví.“

Tato výstava je výsledkem tříměsíční rezidence v CEAAC ve Štrasburku.
Petra Hudcová absolvovala studium na umělecké škole v Utrechtu, získala BA na Leeds Metropolitan University a MA na Central Saint Martin’s College of Art and Design v Londýně. Účastnila se několika rezidenčních pobytů a vystavuje jak v České republice tak v zahraničí.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Alžběta.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petra Hudcová: Be right back