Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petra Hamplová + Petr Hampl: Inner flow

1. 3.-7. 4. / Galerie Dolmen / Malba

Do 7.4.2017 bude v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava skleněných objektů Petry Hamplové a asfaltových kreseb a obrazů Petra Hampla: Inner flow.

Petra Hamplová
Autorka skleněných objektů a šperků Petra Hamplová se věnuje práci se sklem už od svých studií na sklářské škole v Železném Brodě. V roce 2015 poprvé představila značku Skryté světy.

Její nadšení pro materiál, cit pro detail a chuť experimentovat ji přivedlo k vytváření netradičních scénografických kompozic, ve kterých kombinuje skleněné figurky s přírodními materiály. Vznikají tak miniaturní světy skleněné fantasie, které se vymykají zaběhlým představám.
Petra Hamplová také tvoří autorské skleněné šperky. Při navrhování a vytváření šperků jí baví objevovat nové možnosti v tvarosloví vinutých perlí a sdílí své nadšení pro originalitu a jedinečnost.
Technologie sklářské výroby vychází z tradiční železnobrodské figurkářské tradice. Skleněné tyče se taví u sklářského kahanu a tvarují do požadovaných tvarů. Na výrobu perlí i figurek je používána kompoziční a lampová sklovina z české sklárny Ornela Desná. Práce se sklem je trpělivým procesem, který učí respektovat materiál i oheň.
V současné době vytváří Petra Hamplová prostorové skleněné kresby. Okouzluje jí krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev. V kombinaci s kovem vzniká zajímavé napětí mezi lehkostí skla a elegantními, ale tvrdými křivkami kovových linií.
Kontakt: petra@skrytesvety.com, www.skrytesvety.com

Petr Hampl
Petr Hampl se věnuje malbě, technikám nástěnné malby a jejich restaurování. Po střední uměleckoprůmyslové škole studoval restaurování nástěnných maleb v Litomyšli a poté Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v ateliéru malby u p. prof. Pavla Nešlehy. Věnuje se převážně fotorealistické malbě, seznámil se ikonopisem, vyučuje techniku fresky, sgrafita a mozaiky. Své obrazy vystavoval na samostatných i skupinových výstavách v Praze, Lounech, Olomouci, ale i Štrasburku, nebo v Londýně. Na realistické malbě ho zajímá povrch předmětů. Jejich materiálové vlastnosti, lesk, barva a krása.
V poslední době vytváří kresby asfaltem na měděném plechu. Zajímá ho samotný proces nezobrazivé lineární kresby, její průběh v čase a příběhy, které jsou do linií vepsány. V čárách vnímá také jejich rytmizování i melodičnost, která je vyjádřená sílou tahu. Vytváří lineární nepředmětné kompozice, které mají organický, biomorfní charakter.
Kontakt: hampe@email.cz, www.hamplpetr.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petra Hamplová + Petr Hampl: Inner flow