Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Šmaha – malíř

Do 23. 9. 2021 bude v Synagoze na Palmovce, Ludmilina 4, Praha 8 – Palmovka, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Petr Šmaha – malíř.

Petr Šmaha – malíř // 1945 – 2021

Otvírací doba pondělí – pátek, 13 – 19 hod.

Výstava obrazů významného představitele české malířské exprese, příslušníka silné poválečné generace, je výraznou výpovědí o problémech současného světa i o peripetiích lidské existence v jeho proměnách. Soubor dosud nevystavených pláten z posledního období vychází z autorovy obtížné životní situace, existenciální charakter tvorby podtrhla zhoršující se plicní choroba. Při vynucené hospitalizaci uprostřed vlny pandemie na jaře tohoto roku napadl covid oslabený organismus a ukončil malířův život. Tragickým koncem a změněnou celospolečenskou situací získala výstava nový rozměr s velmi aktuálním vyzněním.
kurátorem výstavy je Václav Špale
pořádá Václav Špale a Krajinou přílivu
s podporou Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Městské části Praha 8
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Šmaha – malíř