Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Slavík: Blízká setkání

Do 16.7.2017 bude v Nikon photo gallery, Újezd 19, Praha 1, přístupná krásná výstava fotografií Petra Slavíka: Blízká setkání.

Petr Slavík
wildlife photographer

Celé to začalo hrou. Řekl, že dojede stopem do Afriky. Nic zvláštního, jenže byl rok 1990 a to tehdy v postkomunistickém Československu znělo jako sci-fi. Dojel. Stejně jako od vulkánů na jihu Chile po Amazonii. Toulal se, miloval to. Pak si při první cestě do Afriky půjčil foťák, jen tak, chtěl hlavně zlézt Kilimandžáro. Zase si hrál, z fotek z cesty udělal vernisáž. Byl to vlastně mejdan pro pár kamarádů, fotky se líbily, tak se začal učit fotit.
Dnes je držitelem několika mezinárodních ocenění, včetně zlaté medaile z největšího fotografického salónu TRIERENBERG SUPER CIRCUIT, a jeho fotografie se staly i součástí knižního výběru THE WORLD’S BEST IMAGES 2014. Jezdí po celém světě, aby zaznamenal poslední střípky divočiny. Věnuje se hlavně šelmám a ohroženým druhům. Jeho snímky a reportáže pravidelně najdete nejen v českých magazínech, ale i v prestižních mezinárodních titulech. Výsledky jeho hry na focení se objevily v BBC Wildlife Magazine, Discover Magazine, Digital Camera, N-Photo Magazine, Daily Mail a v řadě dalších médií. Nikdy nezapomněl, proč to vlastně dělá. Výtěžky z dražeb jeho fotografií podporují ochranářské projekty českých vědců v různých částech světa a chov ohrožených druhů v zoologických zahradách.
Je autorem knih Divoká srdce, Blízká setkání a spoluautorem knihy Divoká planeta. V současné době pracuje na filmové sérii Ve stopě predátora, která líčí dobrodružství fotografa divočiny při jeho cestách za největšími šelmami planety. Je ambassadorem značky Nikon pro Českou republiku.

Mezinárodní ocenění:
Glanzlichter 2009 – highlights – Mammals
DPOTY 2010 – commended – Wildlife
Glanzlichter 2012 – highlights – Artists on Wings
Trierenberg Super Cirquit 2011 – Golden Medail
Oasis Photo Contest 2011 – Silver Medail
Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year 2013 – final round

Výstavní činnost:
Petr Slavík má za sebou desítky autorských výstav na celém území ČR. Vystavoval například v Nostickém paláci, na Novoměstské radnici nebo Globettroteru v Drážďanech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Slavík: Blízká setkání