Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Skala: Spatřit světlo

13. 9.-28. 9. / Galerie Pro Arte / Videoart

Pouze do 28.9.2018 bude v galerii Pro arte ve Vratislavském paláci, Tržiště 13, Praha 1 – Malá Strana, přístupná velmi zajímavá výstava Petra Skaly: Spatřit světlo.

Otevřeno každé pondělí od 13 do 18 hodin, kdykoliv jindy po domluvě: +420 257 941 660, proarte@proarte.cz

Spatřit světlo je menším ohlédnutím za tvorbou Petra Skaly, který patří k průkopníkům světového videoartu. Spatřit světlo je přehledovou výstavou umělcovy tvorby od šedesátých let. Zároveň je i vzpomínkou na mladistvé hříčky, první lásky a zklamání, ale také pietou zemřelé lásce.
Petr Skala (nar. 1947) je jedním z nejvýraznějších tvůrců, kteří se zapsali do historie experimentálního filmu. Avšak, protože stál stranou, mimo mainstreamové proudy, a navíc za železnou oponou, nedostalo se mu světového renomé již během jeho mladých filmařských let. Solitér ve společnosti i umění, zaujat kabalou a židovskou mystikou, matematickými algoritmy, vědomím a nevědomím a, v neposlední řadě, především svobodou.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Skala: Spatřit světlo