Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Ptáček: Kola, křídla, plachty

11. 10.-30. 11. / Galerie Art Mozaika / Kresba

Do 30. 11. 2021 bude v prostorách výstavní síně na chodbě Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná zajímavá prodejní výstava autorských signovaných litografií Petra Ptáčka: Kola, křídla, plachty. Vstupné: volné, otevřeno út – pá: 11 – 18 hod.

Číslované litografie signované autorem jsou k prodeji ve 3. kategoriích v rozmezí od 900 do 1.900 Kč. V případě zájmu mě prosím kontaktujte na martfryc (zavináč) gmail.com.

Petr Ptáček

malíř, grafik

Narodil se 16.10.1965, od roku 1991 žije v Praze. V letech 1994 – 2002 působil jako odborný asistent v grafických dílnách AVU Praha, od r. 2004 je výtvarníkem „na volné noze“. Autor se zabývá malbou, kresbou a grafikou. Maluje akrylem a olejem, v grafice užívá hlavně techniku litografie. Hlavním námětem jeho obrazů, ilustrací a grafik jsou nejrůznější stroje a dopravní prostředky. Auta, motorky, letadla, vzducholodě, lodě a ponorky se objevují v jeho dílech v řadě podob. Spolu s volnou grafikou realizoval mnoho grafických ex libris a novoročenek, např. pro Autoklub BMW nebo prodejce automobilů Toyota. Vedle knižních ilustrací vytvořil také desítky ilustrací na krabičky plastikových modelů. Je spolupracovníkem oddělení známkové tvorby České pošty, pro kterou realizoval několik poštovních známek. Jeho práce jsou v mnoha soukromých sbírkách v Evropě i v zámoří.

www.artmozaika.eu

info@artmozaika.eu

www.facebook.com/artmozaika.euFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Ptáček: Kola, křídla, plachty