Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Písařík: Vektor přílivu

Cca do 15. 12. 2021  je pro vážné zájemce v budově polikliniky Health Plus v Kartouzské ulici (3274/10,Budova F, Praha 5) a ve Vile Nový Smíchov (Radlická 19/1), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava známého umělce Petra Písaříka: Vektor přílivu.

Výstava Vektor přílivu nabídne ryzí pohled na autetičnost autorovy tvorby, jež se vzpírá veškeré zařaditelnosti. Tématizuje možnost uchopení tvůrčího aktu formujícího osobnost člověka. Tvůrčí akt stojí na pomezí minulého a příchodu budoucího. Ztělesňuje okamžik, ve kterém se nacházíme těsně předtím, než se naruší sled definitivní platnosti významů a materiálů a na krátký okamžik spatříme paměť věci – třpyt, lesk, jasnost a opravdovou krásu. Ta je umocněna využitím výstavních prostor polikliniky v Kartouzské ulici a expozicí v Ringhofferově vile sjednocující se v jeden umělecký prvek evokující tajemný podmořský svět.
 
Petr Písařík (*1968 Třeboň) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze ateliérů
Stanislava Kolíbala, Milana Knížáka a Aleše Veselého. Je jedním ze zakladatelů umělecké skupiny Pondělí. Celosvětově respektovaný autor pracuje s postmoderní ideou proměnlivosti. Skrze ní prezentuje svá díla ojedinělými technikami s využitím zdánlivě neslučitelných materiálů.
Autor v minulosti představil své expozice v Bruselu, Paříži, Vídni, Londýně, Záhřebu, Bratislavě a v Hangzhou v Číně. Mezi jeho nejvýznamnější expozice v České republice patří Tondeo Materiam (GASK, Kutná Hora 2021), Star Dust (Vila Pellé, Praha 2020), Space Maker (Galerie Rudolfinum, Praha 2018) a Discobolos (Galerie Miroslava Kubíka, Litomyšl 2015). K posledním dvěma uvedeným vyšly stejnojmenné autorské publikace.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Písařík: Vektor přílivu