Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Pelzmann – Il Bagno Santo

27. 6.-11. 7. / White Pearl Gallery / Malba

Do 11.7.2018 bude ve White Pearl Gallery, Dittrichova 5, Praha 2, přístupná zajímavá a hustá výstava obrazů Petra Pelzmanna – Il Bagno Santo.

Petr Pelzmann je typickým příkladem svébytně vyrůstajícího umělce. Nástup do ateliéru malby na Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni pro něj znamenal definitivní potvrzení ofenzivního přístupu ve vnímání pravidel, samostudium se tedy stalo nevyhnutelnou cestou, která ale přinesla jeho tvorbě jasné signály svobodného uvažování bez akademických předpisů a zásahů.

Jeho práce se samozřejmě v průběhu let transformuje jako autor sám, několika tématům ale zůstává nadále věrný, ty kombinuje v jakémsi nonsensovém vzorci. Ke každému ze svých obrazů přistupuje jako k novému narativu vyprávějícího diverzifikovaným způsobem. Jistá míra afektovaného projevu tak směřuje bez cenzury přímo k divákovi, kde na diskutovaná témata může uvnitř každého z nás příběh uzavírat klidně i s happyendem. Způsob, jakým Petr maluje, je často obrovský souboj s nejistým výsledkem. Křehký proces, souboj mezi kontrolou a intuicí. Jedná se o balancování na nebezpečné hraně mezi prozřením a šílenstvím.

Výstava pro White Pearl Gallery koncipuje sérii prací, které se věnují renesanci, jejímu kánonu, skupinovým obrazům a donátorům, jejichž příběh vzniká právě u Svaté vany.

Výstava je třetí ze série letních událostí Big Bang Blossom (++18).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Pelzmann – Il Bagno Santo