Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Pastrňák – Z ateliéru

1. 9.-2. 10. / Galerie Petr Novotný / Malba

Do 2. 10. 2021 bude v Galerii Petr Novotný, Heřmanova 35, Praha 7 (kousek nad Veletržním palácem), přístupná velmi zajímavá obrazů Petra Pastrňáka – Z ateliéru. Otevřeno Út – Pá 12 – 18, sobota po tel. domluvě.

První poprázdninová výstava v Galerii Petr Novotný představuje tvorbu malíře Petra Pastrňáka. Je to jeho třetí samostatná výstava v této galerii.

Pastrňák se narodil roku 1962 ve Frýdku-Místku. V letech 1990 – 1996 studoval na pražské Akademii u Milana Knížáka, Michala Bielického a Jiřího Davida. V současné době žije a pracuje v Praze a v Indii.

 V Pastrňákově díle je značný podíl abstrakce, má ale i svou realističtější polohu. Vedle gesticky uvolněných a mnohokrát variovaných krajin, tvořených štětcovou vymývanou technikou, jsou to jeho pozoruhodné stříkané portréty nebo malby válečkem. Celkově působí jeho práce fascinujícím virtuózním dojmem, výraznou estetikou a dobře čitelným rukopisem, který však není nudný a daří se mu nás stále překvapovat. Tato výstava představuje výběr starších prací z malířova ateliéru, z posledních dvou desetiletí, a též několik obrazů z doby nedávné, s jeho oblíbeným tématem posvátné hory Arunáčaly, pod kterou v Indii žije.

Petr Pastrňák vstoupil na českou výtvarnou scénu v první polovině devadesátých let, ještě jako student AVU. Brzy nato už spolupracoval a vystavoval v pražské Galerii MXM, v současnosti má samostatných výstav přes čtyřicet. Jeho pozice na naší vizuální scéně je dnes již velmi výrazná a nezpochybnitelná.

….

Všechny fotky z výstavy a vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Pastrňák – Z ateliéru