Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace

Do 9.7.2016 bude v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1, přístupná výstava – instalace Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace.

Tématem je objetí jako zkušenost pohybu a dotyku. Site-specific instalace mexické umělkyně Vanessy Enríquez a velkoformátové fotografie zachycující jednu z úchvatných show Sven Elze & Guggi Zuzakova na Tango Alchemie v podání českého fotografa Petra Lysáčka.

AquabitArt gallery, Berlín a společnost Pramení /Tango Alchemie představují výstavu Lattitudes of Embrace prezentující dílo mexické konceptuální umělkyně Vanessy Enríquez (1973), žijící v Berlíně, a Petra Lysáčka (1961) vizuálního umělce a profesora umění na Fakultě umění Ostravské univerzity.

Výstava otevírá prostor interdisciplinárnímu setkání různorodých forem vizuálního sdělení. Oba vystavující umělci načrtávají liminální souřadnice, které nechávají kulminovat v umělecké intervence do specifického prostoru barokního paláce. Návštěvníci výstavy oscilují mezi vnitřním a vnějším prostorem, zatímco cestují prostorem jednotlivých palacových zón, transformují téma Objetí v kinetickou a haptickou zkušenost.

Co je objektem, předmětem našeho objetí? Kde jsou hranice našeho vlastního pohybu, našeho kontaktu, naší zkušenosti? Jakým způsobem se hranice dotýkají prostoru a času, v němž pobýváme? Jak vytvářejí naši zkušenost?

Tango / The Space of the Embrace, performance během vernisáže výstavy Objetí páru tančícího argentinské tango zve diváky ke kontemplaci vlastního prožitku vnitřního objetí. Taneční páry odděné v bílém, obkrouží každou místnost, svým tancem vytvoří energetický labyrint, v němž každý krok sníží pocit hranic fyzického prostoru, vedouc jeden druhého.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Lysáček a Vanessa Enríquez: Latitudes of Embrace