Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Lichtenberg: Realistické obrazy

Do 7.7.2017 bude v Galerii pod Radnicí Prahy 3, Havlíčkovo náměstí 9, Praha 3, přístupná výstava Petra Lichtenberga: Realistické obrazy. Otevírací doba: pondělí a středa 8 – 18 hodin, úterý a čtvrtek 8 – 16 hodin, pátek 8 – 14 hodin.

Petr Lichtenberg, chrudimský malíř, se malbě obrazů začal věnovat poměrně nedávno, přesto si jeho tvorba již vysloužila několik ocenění, z nichž za zmínku určitě stojí druhé místo v mezinárodní soutěži osmi evropských zemí European Art Awards 2016, kde odborná porota vybírala z více než 240 obrazů.

Jeho obrazy jsou na první pohled srozumitelné, odbornou veřejností označované jako realistické, v některých případech možná až fotorealistické. Snaží se o co nejvěrnější zachycení skutečnosti, hledá detaily na první pohled neviditelné. Velice rád maluje vodu, ať už to jsou kapky nebo tříštící se vlny. Své místo v jeho tvorbě mají i tradiční zátiší, kde autor beze zbytku využívá jemu vlastní smysl pro detail. Na této, jeho první pražské výstavě, můžete shlédnout téměř 40 obrazů z poslední doby.

www.lichtenbergpetr.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Lichtenberg: Realistické obrazy