Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Kozel: Rub a líc

26. 10.-19. 11. / Galerie kritiků / Malba

Do 19. 11. 2023 je v Galerii kritiků, palác Adria, Jungmannova 31/36, 1.patro, přístupná velmi zajímavá výstava Petra Kozla: Rub a líc.

Petr Kozel uspořádal řadu samostatných výstav v České republice i v zahraničí, zúčastnil se také skupinových výstav a mezinárodních sympozií. V poslední době pracoval na sochařském sympoziu v bavorském  Bad Kötzting. Je členem Unie výtvarných umělců Plzeň.

V Galerii kritiků je představeno deset rozměrných obrazů, zařaditelných do lyrické abstrakce. Zde umělec pracuje štětcem, válečkem, barvu nanáší i jinými způsoby, jako je lití nebo stříkání. Pracuje s barvou nejen na líci obrazu, ale i na jeho rubu. Obrazy se dají řadit do volných sérií, případně diptychů, triptychů nebo polyptychů. Autor pracuje s barvou na obou stranách plátna. Koloryt je racionálně udržen v tlumených kultivovaných valérech jen několika barev.   .

Dvanáct kovových reliéfů vychází z jiných výtvarných principů. Jedná se o velkoformátové basreliéfy, vznikající pod tlakem. Umělec vybírá různé předměty, sestavuje z nich zajímavé a působivé kompozice, podkládá je pod plech, který nechává přejet auty i jinými vozidly. Při své výtvarné práci s kovem využívá kontrastu jeho lesku se zvrásněnou texturou otisku. Vychází i z kontrastu tmavé hladké plochy a stříbrné barvy plechu, případně rovných hran podkladu a nepravidelného tvaru plechu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Kozel: Rub a líc