Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Jedinák: Orgasmické portréty

Jenom do 10.8.2016 bude v Galerii Litera, Karlínské náměstí 13, Praha 8, přístupná výstava Petra Jedináka: Orgasmické portréty.

Výstava fotografií žen při orgasmu – originály ambrotypií, fotoobrazy pořízené na sklo procesem z roku 1851.

Pro mokrý fotografický kolodiový proces je specifické, že vzniká jeden jediný a v podstatě nereprodukovatelný originál a nic jiného. Mimořádný okamžik ženského orgasmu je zachycen jedinečným způsobem, kdy sklo s citlivou vrstvou a obrazem je stejné v momentě focení i v okamžiku prezentace ve výstavní síni. Vzniká tak fetiš nezpochybnitelné autentické krásy, který nikterak nezávisí na sexuální orientaci modelek. Vystaveny budou orgasmy párové, masturbační, heterosexuální i lesbické. Vstup zdarma.

Petr Jedinák (*1963) – Dekadentní vizuální umělec.
„Nazývají mne dekadentní, protože se nevyhýbám krajnostem a hledám krásu i tam, kam se ostatní stydí podívat. Mým osobním fetišem se stala historická fotografie, kterou dělám původní technikou z roku 1851. Vzniká tak jediný originál, nezaměnitelný, bez možnosti retuše.“Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Jedinák: Orgasmické portréty