Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Petr Holeček: V noci jsem snil, že jsem motýl

21. 9.-16. 10. / Galerie Moderna / Socha

Do 16.10.2016 bude v galerii Moderna, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, přístupná zajímavá a křehká výstava soch Petra Holečka: V noci jsem snil, že jsem motýl.

Petr Holeček

se narodil 18. září 1976 v Benešově. Po ukončení střední školy nastupuje na pedagogickou fakultu výtvarného zaměření v Jihočeských Budějovicích. V tomto období pracuje s různými materiály a médii včetně malby, grafiky, instalací a keramiky.

Určujícím krokem pro jeho tvorbu byl odjezd v r. 2002 do Irska. Zde se setkává s irským sochařem Patrickem O´Reilly a po řadu let se stává asistentem v jeho ateliéru. Učí se figurální modelaci a odlevání v bronzu.

Již po prvních realizacích vlastních plastik se dostavují první úspěšné prezentace v galeriích po celém Irsku. Mezi ně patří prestižní výstava v Royal Hibernian Academy v Dublinu, či v Royal Ulster Academy v Belfastu. Stabilně vystavuje v Solomon Gallery, Gormleys´ Gallery, Leinster Gallery v Dublinu. Mullan Gallery v Belfastu a Millcove Gallery a Lavit Gallery v Corku, či Galerie Moderna v Praze. Dále samostatné výstavy v Benešově a Rakovníku.

V roce 2006 získává Cenu města Benešova, udělovanou výtvarníkovi na Bienále Benešovské městské galerie.

V roce 2010 získává Mill Cove Award na 25. ročníku sochařské výstavy v botanické zahradě v Dublinu.

Od roku 2009, po návratu do Čech, žije a tvoří Praze. Dublinský ateliér ale navždy neopouští, a několikrát do roka se tam vrací.

http://www.petrholecek.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Petr Holeček: V noci jsem snil, že jsem motýl