Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Peter Weidenbaum: Holzwege

Do 27. 10. 2022 je v Jiří Švestka Gallery, Janáčkovo nábřeží 5, Praha 5, přístupná zajímavá a krásná výstava Petera Weidenbauma: Holzwege.

Peter Weidenbaum již od roku 2004 pracuje na sérii obrazů, které vznikaly v českých lesích. Dnes vystavuje sérii nových obrazů v Jiri Svestka Galelry. Názvem výstavy „Holzwege“ belgický umělec Weidenbaum odkazuje na knihu německého filozofa Martina Heideggera. Podle Weidenbauma v tomto díle Heidegger odkazuje na původ uměleckého díla a jakousi pravdu okolo uměleckého díla či v něm. Filosof k tomu má samozřejmě jiný postoj než umělec. Pro umělce je tato cesta pomyslnou procházkou tím, co může vzniknout v jeho ateliéru. Nové cesty a volby ve světě, v němž jsme zahlceni obrazy. Nová média dnes poskytují takové množství obrazů, že už nedokážeme správně odhadnout, co je pro nás osobně relevantní. Pro Weidenbauma není na prvním místě samotný obraz. Ale je to děj obrazu a myšlenka kolem něj, která vede k výslednému uměleckému dílu.
 
Výstava je realizována za finanční podpory Vlámského zastoupení pro Českou republiku a Slovensko.
 
Výstavní program Jiri Svestka Gallery je v roce 2022 finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky a Magistrátem hlavního města Prahy.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Peter Weidenbaum: Holzwege