Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Peter Herel: Red Blue Dimension

Do 31.1.2021 bude ve 3.patře Illusion Art Musea, Staroměstské náměstí 24, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Petera Herela: Red Blue Dimension.  Otevřeno každý den 10:00 – 20:00.

Jak název napovídá, obrazy a instalace jsou zpracovány originální technikou založenou na dvou barvách – červené a modré. Jde o unikátní metodu, jež pracuje s optickými klamy, vrstvením barev a jejich pocitovými vlivy na člověka. 

Peter Herel je malíř tvořící v Praze a Amsterdamu. Věnuje se portrétům, obrazům, nástěnným malbám i ilustracím. Ve svých 33 letech opustil Českou republiku a zakotvil v Holandsku, v mecce světového maliřství. Po zvládnutých talentových zkouškách se dostal na malířskou školu Gerrit Rietveld Academie v Amsterdamu a následně se učil u Rudiho Koeglera, kde absolvoval individuální studium klasické malby, historie holandského umění a studium barev. Mezi jeho známé projekty patří: Johnny Cash Project (animace), Mešita El-Hijra Amsterdam (nástěnné malby), Chess in Art (kniha), dále organizoval festival Chassekerk Amsterdam či sérii workshopů pro začínající malíře „Staň se malířem“. Stojí za vznikem nové malířské techniky Red Blue Dimension, s níž se účastní mezinárodni malířské soutěže zaměřené na originální techniku v Lucembursku.

„Asi před deseti lety jsem začal experimentovat s mícháním přesných a neměnných odstínů barev modré a červené. Zajímala mě vrstvená technika nanášení štětcem. Tuto techniku jsem stále zdokonaloval, až jsem odhalil tajemství složité podmalby. Na tomto základě pak vznikla první série obrazů Red Blue Dimension,“ uvádí autor obrazů a instalací z výstavy Red Blue Dimension Peter Herel.

Dílo působí na první pohled abstraktním dojmem, nicméně autor pracuje s optickým klamem, kdy se pod nánosem nanesených vrstev ukrývá skutečné dílo. To může divák spatřit v okamžiku, kdy si nasadí na oči „růžové brýle“, resp. využije růžového skla jako barevný filtr, který abstraktní malbu mění v realistický obraz. Jedná se o zcela novou originální techniku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Peter Herel: Red Blue Dimension