Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Persona Forte: Markéta Magidová a Jan Pfeiffer – výstava a divadelní představení

Do 30.8.2015 bude v Prádelně Bohnice, za kostelem v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice, Ústavní 25, Praha 8, přístupná výstava Persona Forte Markéty Magidové a Jana Pfeiffera, kterou doprovází stejnojmenné divadelní představení.

repríza divadelního představení:
30.8.2015 19:00

Zveme vás na další výstavu v Prádelna Bohnice. Tentokrát půjde o společný projekt Markéty Magidové a Jana Pfeiffera, který funguje jako divadelní představení i výstava. Předměty ze scény se stávají výstavními exponáty, zároveň tyto artefakty slouží dramatizovanému příběhu pro dva herce, jeden hlas a mnohonásobně více literárních postav.

Hlavním tématem projektu je fenomén vyprávění, způsoby, jak (ne)sdělovat své zážitky a jak tyto formy komunikace ovlivňují psychiku a mezilidské vztahy. Důraz je kladen nejenom na slovní projev, silně akcentována je i gestická a pohybová složka dorozumívání – a to jak u osob zdravých, tak i těch nemocných.

U výtvarníka Jana Pfeiffera se analytická zádumčivost nad historickými, politickými či sociokulturními jevy setkává s upřímnou fascinací mytologickou a náboženskou symbolikou. To, co jej primárně zajímá, jsou někdy téměř nepostřehnutelné mechanizmy a konotace, které dané historické či společenské momenty utváří či obklopuje. Nebo obráceně zkoumá dané mechanizmy a konotace jako následky iniciačního, spouštěcího momentu, ve kterém nastává historický či společenský pohyb.

Práce Markéty Magidové analyzuje vztahy mezi racionalitou a představivostí, virtualitou a realitou. Zajímají ji různé podoby řeči a komunikace, často spolupracuje s básníky, tanečníky či herci. Blízkými médii se jí stávají zejména video, instalace, performance či knižní formát.

Výstava je otevřena: st, so, ne, 14:00 – 19:00

PERSONA FORTE
Hrají: Jindřiška Křivánková, Hynek Chmelař, Jiří Štrébl
Hudba: Ian Mikyska
Režie: Markéta Magidová, Jan Pfeiffer
Námět a návrh scény: Jan Pfeiffer, Markéta Magidová
Text: Markéta Magidová
Scéna a kostýmy: Jan Pfeiffer
Výroba kulis: Robert Palůch a Patrik Čabla
Světla: Lukáš JíraFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Persona Forte: Markéta Magidová a Jan Pfeiffer – výstava a divadelní představení