Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Periférie: Výstavy rezidenčních umělců Galerie Art Salon S

Do 6. 12. 2015 bude v Galerii Art Salon S v Tančícím domě, Jiráskovo náměstí 6, Praha 2, přístupná výstava Periférie – rezidenční umělci Galerie Art Salon S.

Vystavující umělci:
Lukáš Houdek
Nikola Ivanov
Pavel Karous
Jakub Geltner
Martina Nosková
Jakub Hošek
Kateřina Zahradníčková
Alexandra Atlasová
Birgitt Fischer

Kurátor výstavy: Jiří Machalický

Periferie je téma, které se ve výtvarném umění objevuje v různých obdobích a vždycky získává jinou podobu v závislosti na vývoji společnosti. Mladí umělci, kteří získali rezidenční pobyt v ateliérech v bývalé budově Mikrony v Modřanech, byli vyzváni, aby se tímto tématem zabývali. Pracovali totiž celý rok právě v typickém prostředí okrajové čtvrti Prahy.

Základní myšlenka projektu Art Salon Support tkví v podpoře začínajících umělců, kteří si budují svou uměleckou pozici na české i zahraniční scéně. Po dobu jednoho roku poskytla společnost Pražská správa nemovitostí a galerie Art Salon S mladým umělcům ateliéry v pražské budově Microna úplně zdarma. Na oplátku měli tito umělci za úkol vytvořit jedno dílo nebo sérii na zadané téma, kterým se stala „Periférie“.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Periférie: Výstavy rezidenčních umělců Galerie Art Salon S