Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavol Čepček: Terchová – klenotnica folklóru

14. 10.-14. 11. / Slovenský dům / Fotografie

Do 14.11.2019 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná zajímavá výstava Pavla Čepčeka: Terchová – klenotnica folklóru.

Pavol Čepček, rodák z Topoľčianok sa venuje fotografovaniu od raného detstva. Ako chlapec pozoroval otca v tmavej komore pri vyvolávaní fotografií. Bol jedným z prvých fotografov na Slovensku, ktorý si vroku 1984 vyvolávali doma farebné diapozitívy. Spočiatku sa fotografovaniu venoval s väčšími i menšími prestávkami, no od roku 1997 sa mu venuje sústavne. Počas svojej fotografickej praxe sa neustále snažil zlepšovať vo všetkých smeroch od fotografovania, až po spracovanie fotografií. To, že jeho práca je zároveň i koníčkom a do svojich fotografií vkladá nielen dlhoročné skúsenosti, ale i umelecké cítenie a lásku svedčí mnoho ocenení, ktoré získal. Najúspešnejším je 1. miesto za fotografiu Wild Africa vo svetovej súťaži The Royal Edinburgh Military Tatoo 2014.

Autor fotografií ze společenské části vernisáže: Míra Zimmer.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavol Čepček: Terchová – klenotnica folklóru