Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Sivko : Mimoděk / Praha : rudolfinské reflexe

Do 22.4.2018 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Pavla Sivko : Mimoděk / Praha : rudolfinské reflexe.

Malá částečná rekapitulace, spíš mělká zkušební sonda, takové nesmělé ohlédnutí za uplynulým časem, ale zároveň vlastně zvědavé ohlédnutí, pro mě snad s příslibem, že ještě něco stihnu udělat, eventuálně napravit. Na výstavě sice bude ode všeho kousek, ale snad to poskytne ucelenější přehled, co a kdy jsem v průběhu života dělal. A mně samotnému to pomůže soustředit se na to, na co se mám už jen soustředit, neb čas neúprosně běží a nezadržitelně se krátí… / Pavel Sivko

Doprovodný program:
SO 7. 4. 2018 v 17 h – komentovaná prohlídka výstavy s autorem

Pavel Sivko (* 24. ledna 1948 Praha) je český malíř, grafik, ilustrátor a pedagog.

Narodil se v rodině grafika Václava Sivka. V letech 1964–1967 studoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze. Ve studiu pokračoval v letech 1968–1973 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře v ateliéru užité grafiky a ilustrace. Po absolutoriu pracoval jako výtvarný redaktor v nakladatelstvích Mladá Fronta a Albatros. V roce 1997 začal pracovat jako učitel na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara.

Je členem skupiny Asociace volné grafiky, SČUG Hollar a UVU – Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Ostrava.

Zabývá se volnou grafikou, kresbou a ilustrací. Je tvůrcem poštovních známek a animovaných filmů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Sivko : Mimoděk / Praha : rudolfinské reflexe