Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Micka: Nahoře i dole

Do 5.3.2016 bude v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná fotografická výstava Pavla Micky: Nahoře i dole.

Průvodní text k souboru Tady pijí ptáci:

Fotograf Pavel Micka představuje svá meditativní zátiší květinových mandal plujících na vodní hladině.
Doufám, že Vás pohled na tyto kompozice potěší v nastávajícím stmívání a ochlazování na našem povrchu zemském a na chvíli přivolá zpět čas, kdy slunce nešetřilo svou životadárnou energií.

Autor Pavel Micka má za sebou bohaté a rozmanité životní zkušenosti, které ho v tomto fotografickém cyklu přivádějí k extrakci krásna, kterým náš svět v jeho neposkvrněné podobě oplývá. Pavel osciluje ve svém bytí na linii knihovník, noční hlídač, laborant, fotograf, kavárník a galerista. Pavel se věnuje také literární tvorbě, můžete si přečíst jeho sbírku textů „Trávy a alkoholy“. Vystavuje od roku 2001. Žije v Praze, kde provozuje známou kavárnu Velryba, která se začátkem 90. let stala hlavním stanem pražských intelektuálů, jako nový domov místo tehdy dlouhodobě uzavřené kavárny Slavie. Pavel se dlouhodobě vztahuje k tématům přírody, část roku tráví na Šumavě, kde má chalupu. K Šumavě se vztahují další jeho cykly např. Šumavské koláče / 2009/, Tváře lesa / 2011/, Ohně oblaka země voda / 2012/ nebo Kristi / 2013/.

www.kavarnavelryba.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Micka: Nahoře i dole