Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Matoušek: In Vivo

Do 21.2.2020 bude v Galerii Makráč / Makrokoule, Heyrovského nám. 2, Praha 6, Petřiny (500 m od stanice metra Petřiny, pak konečná stanice tramvají 1, 2; autobusy 108, 168, 191), přístupná zajímavá výstava Pavla Matouška: In Vivo.

Výstava se vztahuje k fotografii hledající hranice vnitřní a vnější zkušenosti s obrazy a s prostředím, které nás obklopuje. Motivy nalezených zátiší, krajin a z přírodních fenoménů autor zobrazuje v částečně abstraktních kompozicích.

Terezie Nováčková k výstavě Pavel Matoušek / Obrazy zkušenosti v roce 2019 napsala:

[…] Tak jako lidská mysl kopíruje povahu světa svou schopností transgrese, tak je také transgresivní umělecké dílo, které není absolutním záznamem těchto světů, nýbrž je zde, aby k nim pouze odkazovalo, upozorňovalo na ně, poskytovalo prostor k nabytí vlastní zkušenosti. Nutno podotknout, že právě fotografie je v tomto ohledu výjimečným médiem, neboť přesnost jejího zobrazování světa je paradoxně velmi nejednoznačná, uvážíme-li, že čtení jejich obsahů závisí vždy na daném kontextu a zkušenostech konkrétního diváka. […]

Pavel Matoušek *1989 v Praze studoval ateliér fotografie na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, Ústí n. Labem prof. P. Baňka / Lukáš Jasanský. V tuto chvíli zde studuje doktorandské studium v oboru Vizuální komunikace a jeho školitelem je prof. Ludvík Hlaváček.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Matoušek: In Vivo