Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Kryz: Beata Solitudo / Blažená samota

Do 3. 4. 2022 je v Galerii Novoměstské radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2 (vstup z Vodičkovy), přístupná zajímavá výstava Pavel Kryz: Beata Solitudo / Blažená samota.

Výstava akademického malíře Pavla Kříže/PavelKryz/ představuje kolekci obrazů a kreseb z posledních deseti let. Ukazují zdánlivě všední situace ztvárněné v nečekaných souvislostech. V obrazech se prolínají obyčejné děje s příběhy, které mohou působit až znepokojivě a vyvolávat nejistotu a otázky, co všechno se stane nebo co by mohlo stát a co asi vzniklé vztahy naznačují. Kryz tak navazuje na stále živý odkaz magického realismu počátku minulého století, který překvapoval zvláštními, nečekanými a na první pohled nepochopitelnými vztahy.

Pavel Kryz pražský rodák, absolvent AVU, atelieru figurální malby, malíř a grafik je zastoupen v evropských galeriích a soukromých sbírkách na celém světě. Absolvoval studijní a stipendijní pobyty ve Švýcarsku, Německu, Francii a itálii.

Po mnoho let pracuje ve svém atelieru v centru Prahy.

Web: Pavel Kryz

Facebook: https://www.facebook.com/kryzpavel/ Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Kryz: Beata Solitudo / Blažená samota