Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Kníže: Fotografie

17. 4.-30. 4. / Galerie ABF / Fotografie

Do 30.4.2018 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, (vzadu v průjezdu) zdarma přístupná výstava fotografií Pavla Knížete.

Pavel Kníže:

(narozen 7.dubna 1938) vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu University Karlovy v Praze. Začal vyučovat matematiku a fyziku na gymnáziu v Českém Krumlově, na gymnáziu Sladkovského v Praze a pak více než třicet let na Střední průmyslové škole potravinářské technologie v Praze.

Fotografování se věnuje od mládí. Vyrůstal na jihočeském venkově, kde mu učarovala krása přírody. V té době se ještě používaly měchové fotoaparáty.

Prvním fotoaparátem, který získal v šestnácti letech byla Milona. Začínal fotit černobílé fotografie, které si od negativů až po výsledné fotografie zpracovával sám, jak to tehdy bylo zvykem. Na začátku sedmdesátých let začal fotit Praktikou a od té doby zůstal u jednookých zrcadlovek. Ty mu umožňují zachytit detaily, kterých si běžný pozorovatel ani nevšimne.

Od osmdesátých let pracoval i s barevnými diapozitivy, ze kterých později dělal barevné fotografie. Dnes převážně fotografuje barevně, ale černobílou fotografii má stále rád.

Výstava je průřezem jeho celoživotního díla a byla vytvořena k jeho významnému životnímu jubileu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Kníže: Fotografie