Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pavel Hudec – Ahasver: Fotografie

9. 6.-15. 7. / Galerie Vltavín / Fotografie

Do 15. 7. 2022 bude v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Pavla Hudce – Ahasvera: Fotografie.

Pavel Hudec Ahasver (* 14. listopadu 1941 Kysak) je český fotograf slovenského původu.

Pavel Hudec přišel do Prahy ze Slovenska počátkem 60. let 20. století a vystudoval FAMU u profesora Jána Šmoka. Začal publikovat své fotografie pod pseudonymem „Ahasver“ a zaujal především akty. V normalizačních časech však nemohl publikovat a proto se uchýlil k zátiším. Po revoluci uspořádal několik výstav nejen v Čechách, ale také ve Velké Británii.

Jeho fotografie byly vystaveny např. v Kávovarně v pasáži paláce Lucerna v Praze nebo ve waleském městě Machynllethu. V knize Antologie Divoké víno 1964–2007 jsou zastoupeny texty a další díla přispěvatelů stejnojmenného literárního a uměleckého časopisu založeného v roce 1964 včetně děl Pavla Hudce.

CV: WkipediaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Pavel Hudec – Ahasver: Fotografie